Novinky

DĚTSKÝ DEN V DOLANECH NABÍDNE SOUTĚŽE A DALŠÍ ATRAKCE

image

Sportovní areál v dolanech bude v sobotu 4. června 2022 hostit Dětský den. Uspořádá ho tradičně Tělovýchovná jednota Dolany. Připraveny budou opět desítky zajímavých soutěžních stanovišť a ceny budou pro všechny účastníky. "Chystáme i další atrakce. Slíbit mohu skákací hrad, trampolínu, ukázku práce psovodů a pokud bude hezké počasí, hasiči zase nastříkají pro děti na trávník pěnu," prozrazuje hlavní pořadatel akce Libor Veinfurter. Samozřejmostí je bohaté občerstvení - kýta na grilu, párky v rohlíku a spousta dalších dobrot. Začíná se v 10 hodin.

VE VELKÉM POŘÍČÍ JSME UTRPĚLI VYSOKOU PORÁŽKU

image

K utkání JOPECO okresního přeboru Náchodska jsme zajížděli na hřiště rezervy Velkého Poříčí. TJ Velké Poříčí B - TJ Dolany 7:1 (3:0). Zápas v Poříčí ovlivnily začátky poločasů. Už ve druhé minutě jsme dostali první gól, poté jsme hru opticky vyrovnali, ale domácí drželi opratě zápasu pevně ve svých rukou. Nejprve po díře v naší obraně zvýšili a těsně před poločasem se červenal brankář Kubásek. Po změně stran opět rychlý gól a pak už to bylo pouze o tom, kde se skóre zastaví. Čestný úspěch zaznamenal Ulrych pěknou ranou zpoza vápna. Konečný výsledek odpovídá předvedeným výkonům.

SE ZÁBRODÍM ZASLOUŽENÁ DĚLBA BODŮ

image

V Dolanech se zrodila zasloužená dělba bodů. TJ Dolany - Sokol Zábrodí 2:2 (0:1). Za pěkného počasí sledovala fotbal v Dolanech slušná divácká kulisa. Do branky hostujícího týmu se postavil Dolaňák Honza Fähnrich, který navíc navlékl na rukáv kapitánskou pásku. Zábrodí bylo v první půli lepším týmem, z několika šancí naštěstí pro nás využilo jen jedinou. Po změně stran jsme se zlepšili a v 57. minutě jsme se dočkali odměny. Po hezké kombinaci zprava centroval Rýdl a hostující obránce Dvořák míč nechtěně usměrnil do vlastní brány - 1:1. O pár minut později jsme zahrávali pokutový kop, který Kopecký neproměnil. Protože se ale "Fenďa" v brance Zábrodí pohnul směrem dopředu, pokutový kop se musel opakovat a Ulrych už si s úkolem věděl rady - 2:1. Opakování penalty rozlítilo hostující hráče i jejich trenéra, který dokonce uviděl červenou kartu a musel opustit lavičku. V závěru jsme polevili, soupeř toho dokázal využít a zápas tak skončil spravedlivou remízou. Branky: 57. Dvořák vlastní, 65. Ulrych z penalty - 35. Čejchan, 85. Škoda.

DO DOLAN PŘIJÍŽDÍ ZÁBRODÍ

image

Po dvou týdnech se v Dolanech bude zase hrát soutěžní fotbal. Svěřenci trenéra Pepy Cipry přivítají Zábrodí. Na hřišti soupeře jsme na podzim podlehli 1:4 a věříme, že tentokrát budou body naše. Zajímavostí je, že v brance Zábrodí by se měl objevit Dolaňák a bývalý gólman našeho týmu Honza Fähnrich. Samozřejmostí bude zase pestré občerstvení. Přijďte nás povzbudit, doufáme, že vám naši borci udělají radost.

DŮLEŽITÁ VÝHRA NAD HRONOVEM, ZA 2 TÝDNY HOSTÍME ZÁBRODÍ

image

Vyrovnaný zápas okresního přeboru nabídl spoustu šancí a cenné vítězství dolanského týmu. TJ Dolany - AFK Hronov 2:0 (2:0). Dolany začaly aktivněji. Do prvních dvou šancí se dostával Kuba Kopecký, obě ale zahodil. Hosté pak přidali na tempu a především díky silnému větru a balónům za obranu ohrozili domácí branku hned několikrát. Většina střel Hronovských ale končila vysoko nad. Ve 31. minutě se Matyáš Rýdl prosadil na kraji hřiště a poslal pěknou přihrávku před bránu, kde si Vojta Záliš pustil chytře balón a z hranice malého vápna zakončil - 1:0. Hned o osm minut později jsme se radovali podruhé, když pohlednou kombinaci Rýdla a Kopeckého na kraji hřiště zakončoval první jmenovaný pěkně podél brankáře - 2:0. Do konce poločasu se již skóre neměnilo. Po změně stran se pokračovalo ve stejném tempu jako v první půli. Jen jsme hráli po větru a snažili se toho využít. Po patnácti minutách hry napřáhl Lukáš Semanišin z vápna a za pomoci teče trefil pouze břevno. "Navíc jsme mohli jít několikrát sami na bránu, nebo se dostat do vyložených šancí, ale ani Kopecký, ani střídající Petr Hanuš s Tomášem Náhlíkem své nadějné akce nedotáhli ke gólovému zakončení. Nutno dodat, že prakticky po celý zápas nás držel brankář Martin Kubásek, který lapil několik vyložených šancí, dobře vybíhal a odčinil tak své chyby z minulého utkání," hodnotil po zápase spokojený dolanský trenér Pepa Cipra. Poděkování zaslouží kromě týmu i všichni pořadatelé a parta zajišťující občerstvení, za 2 týdny přivítáme Zábrodí a máme na čem stavět.

FOTBALISTÉ DOLAN HOSTÍ HRONOV, FANOUŠCI SE MAJÍ NA CO TĚŠIT

image

19. kolo JOPECO Okresního přeboru Náchodska má na programu šest zápasů. Naši borci přivítají v sobotu 23.4. od 16 hodin Hronov. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Libor Machač, na čarách budou Miroslav Moravec a Lukáš Hvězda. Na podzim jsme s Hronovem na náchodském stadionu Hamra prohráli 0:3. Věříme, že tentokrát zůstanou body v Dolanech. V aktuální tabulce okresního přeboru nám patří 12. pozice, Hronov je sedmý. Myslíme také na naše fanoušky - určitě se mají zase na co těšit

19. kolo JOPECO Okresního přeboru Náchodska má na programu šest zápasů. Naši borci přivítají v sobotu 23.4. od 16 hodin Hronov. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Libor Machač, na čarách budou Miroslav Moravec a Lukáš Hvězda. Na podzim jsme s Hronovem na náchodském stadionu Hamra prohráli 0:3. Věříme, že tentokrát zůstanou body v Dolanech. V aktuální tabulce okresního přeboru nám patří 12. pozice, Hronov je sedmý. Myslíme také na naše fanoušky - určitě se mají zase na co těšit

GÓLOVÁ PŘESTŘELKA S TEPLICEMI PŘINESLA DĚLBU BODŮ

image

Diváci v Dolanech sledovali zápas bohatý na góly, který přinesl spravedlivou dělbu bodů. TJ Dolany - Slavoj Teplice 3:3 (1:2). Dolanští zápas rozehráli lehkovážně. Teplice toho využily a zásluhou Lauryna si vypracovaly dvougólový náskok. V 35. minutě snížil z penalty domácí Kopecký. Po změně stran dokázaly Dolany otočit skóre zásluhou Tokara a Bílého. V 80. minutě ale Vackův centr z pravé strany zapadl k zadní tyči. Utkání odřídil s přehledem rozhodčí Petr Šolc. Branky: 35. Kopecký (pen.), 60. Tokar, 74. Bílý - 12. Lauryn, 20. Lauryn, 80. Vacek. Rozhodčí: Šolc - Matoušek, Martínek. ŽK 0:1. ČK 0:0. Diváků: 30. Sestava Dolan: Kubásek – Praslička, Semanišin (77. Karel), Mareček (46. Berger), Kejzlar, Standa Kašajík (86. Hrubec), Bleyer, Ivan Tokar, Rýdl (66. Renfus), Kopecký (67. Mach), Bílý (75. Mach).

DOLANŠTÍ FOTBALISTÉ PŘIVÍTAJÍ V SOBOTU TEPLICE, PRO FANOUŠKY MÁME VELKÁ LÁKADLA

image

Velikonoční víkend nabídne také zajímavý fotbal. Ve Sportovním areálu v Dolanech přivítáme v sobotu 16. dubna od 16 hodin Slavoj Teplice nad Metují. Na podzim jsme na teplickém trávníku asi nebyli horším týmem, přesto jsme si odvezli porážku 0:2. Soupeři tak máme co vracet. V aktuální tabulce okresního přeboru nám patří 11. pozice, Teplice jsou páté. Naši skvělí fanoušci se v sobotu v Dolanech mohou těšit na pochoutky z udírny, velikonoční ležák Primátor nebo na rychlé občerstvení na baru. Samozřejmostí budou také sladkosti pro ty nejmenší fandy.

VELICHOVKY NAD NAŠE SÍLY

image

Domácí byli favoritem zápasu a tuto úlohu potvrdili. TJ Velichovky - TJ Dolany 5:0 (1:0). K derby jsme zajížděli bez několika tradičních opor a na naší hře to bylo znát. Přesto jsme v první půli s favorizovaným soupeřem drželi krok. Po změně stran Velichovky přidaly a pojistily si zasloužené vítězství. Branky: 38. Karel (pen.), 49. Rieger, 66. Karel, 73. Runkas, 89. Novotný. Rozhodčí: Buchta. ŽK 1:2. ČK 0:0. Diváků: 80. Sestava Dolan: Kubásek – Praslička, Semanišin, Mareček (58. Karel), Kvaček (K), Vojta Záliš, Ivan Tokar (80. Hrubec), Renfus (46. Kejzlar), Rýdl, Ulrych, Kopecký (67. Mach).

DOLANY NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

image

Také druhý jarní zápas JOPECO okresního přeboru Náchodska jsme zvládli. TJ Dolany - SK Červený Kostelec B 2:0 (1:0). Fotbalisté Dolan nastoupili k zápasu povzbuzení předchozí výhrou v Polici nad Metují. Hrálo se v chladném a větrném počasí, to ale hráčům obou týmů tolik nevadilo. K vidění byl svižný fotbal a skóre se k velké radosti dolanských fandů poprvé měnilo ve 24. minutě, kdy za hranicí velkého vápna napřáhl Standa Kašajík a bylo to 1:0. Tento výborný záložník se zkušenostmi z vyšších soutěží pak rozjásal domácí kotel ještě v 58. minutě. Komplikace pro Dolany nastala v 73. minutě, kdy byl po faulu vyloučen obránce Lukáš Huneš. Tým ve žlutých dresech si ale cenné vítězství pohlídal a nadělil tak trenérovi Pepovi Ciprovi pěkný dárek k jeho narozeninám. Branky: 24. a 58. Standa Kašajík. Rozhodčí: Riabec - Pavel Tokar, Martínek. ŽK 2:0. ČK 1:0. Diváků: 30. Sestava Dolan: Karel – Praslička, Kvaček (K), Huneš, Vojta Záliš, Ivan Tokar (67. Semanišin), Kejzlar (67. Renfus), Rýdl (86. Berger), Standa Kašajík (79. Bleyer), Ulrych (73. Bílý), Kopecký.

V SOBOTU PŘIVÍTÁME KOSTELECKOU REZERVU

image

Fotbalová sezona se rozjíždí naplno. Dolanský tým bude v druhém jarním kole okresního přeboru hostit Červený Kostelec B. Soupeři máme co vracet, v podzimní části jsme s ním na hřišti ve Stárkově prohráli 0:1. Fanouškům slibujeme zajímavé novinky týkající se například občerstvení. Věříme, že náš tým přijdou povzbudit a že budou domů odcházet spokojení.

DŮLEŽITÁ VÝHRA V POLICI!

image


V úvodním jarním utkání JOPECO okresního přeboru Náchodska jsme vybojovali veledůležité tři body. Police B - Dolany 0:1 (0:0). Dolanští fotbalisté jeli do Police bez útočníků Sedláčka a Ulrycha. Po bezbrankové první půli padl jediný gól utkání v 51. minutě, kdy si dal vlastní branku domácí David Prouza. Pak jsme si vypracovali velké množství vyložených šancí, které jsme trestuhodně zahazovali. V infarktovém závěru jsme cenné vítězství uhájili. Branka: 51. Prouza (vlastní). Rozhodčí: Bareš - Prokeš, Martínek. ŽK 4:4. Diváků: 50. Sestava Dolan: Kubásek – Praslička, Bleyer, Kvaček, Huneš, Vojta Záliš, Tokar (70. Semanišin), Kejzlar, Rýdl, Standa Kašajík (73. Berger), Bílý.

SMIŘICÍM JSME OPLATILI PORÁŽKU Z HALY

image

K dalšímu přípravnému utkání jsme si pozvali soupeře z krajské 1.B třídy. Dolany - Smiřice 5:3 (2:2). Přátelský zápas se hrál na umělé trávě v Dobrušce. Byli jsme lepším týmem a zaslouženě jsme zvítězili. Soupeři jsme tím oplatili nedávnou porážku z jaroměřské haly. Dva naše góly obstaral Vojta Orct, jednou se trefili Standa Kašajík, Tomáš Kejzlar a Ivan Tokar z přímého kopu.

SE SKALICKÝMI JUNIORY JSME SI S CHUTÍ ZASTŘÍLELI

image

V prvním přípravném utkání jsme na umělce v Novém Městě změřili síly se skalickými mladíky. Dolany - Česká Skalice U19 8:2 (4:1). Sešlo se nás celkem 16, z toho 4 hráči mimo náš tradiční kádr, o které bychom ale měli velký zájem a kteří by potenciálně mohli v budoucnu za nás i nastupovat. První poločas jsme hráli v námi známém rozestavení. Soupeř byl bojovný a častokrát nám nedaroval žádný míč a kluky to pěkně bolelo. Měli jsme více ze hry, více jsme drželi balón, ale do šancí se dostával i soupeř, především po našich chybách, jelikož jsme se snažili hrát hned od brankáře. Na středu hřiště jsme kombinovali a poté přes kraje zálohy se dostávali do předfinální fáze.

HALOVÁ PŘÍPRAVA PROTI SMIŘICÍM PŘINESLA GÓLOVÉ HODY

image

Fotbalisté TJ Dolany si zimní přípravu zpestřili přípravným zápasem proti SK Smiřice. S účastníkem 1.B třídy jsme se utkali v jaroměřské hale ASVAJ. Hrálo se 3 x 25 minut v počtu hráčů 5+1, střídalo se hokejově. Hra byla vyrovnaná, soupeř lépe naložil se svými šancemi a nakonec slavil výhru 8:6, výsledek ale nebyl úplně důležitý. Dolanskou branku střežil Kubásek, v poli se vystřídali Semanišin, Berger, Praslička, Huneš, Hanuš, V. Záliš, P. Záliš, Tokar, S. Kašajík, Jalovičár a Rýdl.

FOTBALOVÉ JARO ROZLOSOVÁNO, SEDMKRÁT HRAJEME DOMA!

image

Termíny jarních mistrovských fotbalových zápasů jsou už známy. Boje o záchranu v okresním přeboru Náchodska zahájíme v sobotu 26. března na hřišti polické rezervy. V sobotu 2. dubna přivítáme od 16 hodin Červený Kostelec B, postupně pak v Dolanech budeme hostit ještě Teplice, Hronov, Zábrodí, Velkou Jesenici, Babí a Stárkov.